Mezőtúri Móricz Zsigmond Városi Könyvtár

Ismét kalandoztunk egyet Óperenciában

A bábozás az érzelmi és anyanyelvi nevelés egyik legfontosabb eszköze, elvarázsol, elbűvöl, megnyugtat, jóra tanít gyermeket, felnőttet egyaránt! Nagy öröm, hogy évről évre megrendezhetjük az Óperenciás Bábfesztivált, amelyen sok ügyes gyermekkel és lelkes pedagógussal találkozunk, akik észrevétlenül csempésznek a világba valami szépet.

Idén tizenkettedik alkalommal csodálkozhattunk rá, milyen kreatív és vidám előadásokkal készülnek évről évre a gyerekek. A rendezvényt Szűcs Dániel Mezőtúr város polgármestere nyitotta meg.

A bábcsoportokat és vezetőiket, immár régen látott barátként üdvözöltük, mindent megtéve azért, hogy felejthetetlenné tegyük számukra és a kis nézősereg számára is ezt a napot. Azt gondolom ez maradéktalanul sikerült.

Egy vidám, mesés napot töltöttünk együtt, és bizony senki nem ment el innen üres kézzel, élmények és ötletek nélkül. A zsűri munkája mindig hálátlan feladat, de az idei évben mégis minden csapat részesült valamilyen elismerésben.

A díjazottak:

A „Legjobb előadás” díja

Süni gyermek bábcsoport Szarvasról: Csodafurulya című előadása.

Betanította és rendezte: Gyekinczki István Győzőné

A „Legjobb rendezés” díja:

Aranyos 2.a Bocsai Kisújszállásról: A gomba alatt című előadása

Betanította és rendezte: Farkasné Szőke Katalin

A „Legszebben megszólaltatott bábok” díja:

A Kalász szakkör Mezőtúrról: Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack című előadása

Betanította és rendezte: Garainé Bordács Márta és Pappné Beke Melinda

Mezőtúr Város Önkormányzatának különdíja a „Legvirtuózabb mozgatás”-ért:

Bóbita Bábszakkör Kisújszállásról: Az okos kis szabó című előadása

Betanította és rendezte: Kovács Sándorné

A Mezőtúri Közművelődési és Sport Közhasznú Nonprofit Kft. különdíja a „Legszebb látványvilág”-ért:

Csiribiri Bábcsoport Tiszaföldvárról: A három kismalac című előadása

Betanította és rendezte: Gulyás Mónika és Hirt Sándor

A Tibi Cukrászda különdíja:

Varázsparaván Mezőtúrról: A büszke tölgy című előadása

Betanította és rendezte: Szujó Tünde és Hodálik Brigitta

Gratulálunk a díjazottaknak!!!

Köszönjük szépen Kugyela Annának, Némethiné Tolnai Editnek és Varga Ildikónak a zsűri szerepében betöltött munkáját, valamint Hodálik Brigittának a gyönyörű díjakat.

Külön köszönjük a támogatást Mezőtúr Város Önkormányzatának, a Mezőtúri Közművelődési és Sport KN. Kft.-nek, a Teleki Blanka Gimnázium tanulóinak, a Szent István Katolikus Általános Iskolának és a Tibi Cukrászdának.

Mezőtúri Móricz Zsigmond Városi Könyvtár